revalidates revalidates
  • 19-10-2022
  • Mathematics
contestada

lemons are sold in bags of 6 lemons for $4. if you bought 24 lemons, how much would you spend? write a ratio of 6 lemons to the cost of 6 lemons in $ and what is the unknown value you're looking for. (ik this is simple math its bc my head hurts and im doing it for my lil brother )

Respuesta :

Otras preguntas

Can someone please help me
order these numbers in ascending order. -11/3, 90%, 89/4, 2​
I NEED HELP PLEASE HURRY If the mass of an object ______, the weight of the object will________ A: increase, stay the same B: decrease, stay the same C: increas
I'm a little stuck on this, could I get some help? C: How much would you need to deposit in an account each month in order to have $50,000 in the account in 10
Which type of government does the U.S.A. have? Direct Democracy A Republic A monarchy Feudalism
4 What type of Indian is the speaker in 'Sonnet, With Bird"? 2 points O Cherokee O Sioux Cheyenne O Navajo Spokane
Solve for x step by step:2(4x-3)-8=4+2x
PLSSSS HELPPPPPPPPPPPPP
She is twenty-four. Next year, she will celebrate her .... jubilee.(1 Point)​
Hot-dog buns come in packages of 10. Wieners come in packages of 12. Barry would like to buy the smallest number of hot-dog buns and wieners so that he will hav