mg9201839 mg9201839
  • 19-10-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought 4 pounds of apples for $7.56. What was the cost per pound

Mark bought 4 pounds of apples for 756 What was the cost per pound class=

Respuesta :

Otras preguntas

What is the ending of Macbeth?
Corporations are owned by __________. A. partners B. governments C. stockholders D. financial institutions
Tony's mum has three children. One is called April and the second is called May. What is the third child called?
what is equal fractions to 1/5,
84 is 75% of what number?
84 is 75% of what number?
How does separation of powers limit the government?
A(n) ____________ includes one or more colleges A-university B-junior high school C-high school D-preschool A?
why can a square never be a trapezoid
I need homework help 1. A physical scicence test book has a mass of 2.2 kg What is the weight on the earth? 2. Whar is the weight on Mars (g = 3.7 m/s2) 3. If t