gabrielag1912 gabrielag1912
  • 19-10-2022
  • Mathematics
contestada

Trevor bought a bag of 4 apples for $2.36. he also bought 3 watermelons. he gave the cashier $20 and received $4.89. how much did each watermelon cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Your parents order an oven from England. The temperature dial on the new oven is calibrated in degrees Celsius. If you need to bake a cake at 350°F in the new
How do u simplify the square root of 1008
How did new Jersey become a separate colony
A pipe is leaking at 1.5 cups per day. About how gallons per week is the pipe leaking?
In need of more help with finding expanded forms? 2. 640,739 3. 102,453 4. 460,053
what is the value of 4x+9 if x=3?
How were the Ostrogoths affected by settling in the Western Roman Empire?
What influence did technology have on the growth of American industry?
How can I divide thirty-three into two groups so the ratio is four to seven?
What is 5.6 × 10^−3 yd/year in feet per day?  A.6.813 × 10^−7  ft/day  B.6.132 × 10^−6  ft/day  C.5 × 10^−6  ft/day  D.4.6 × 10^−5  ft/dayPlease explain the ans