katlynbays11
katlynbays11 katlynbays11
  • 20-09-2022
  • Mathematics
contestada

an equation fron 1) Ja goes to the store to purchase hot cheetos and hot fries. Hot cheetos, c, cost $1.25 per bag. Hot fries, f, cost $1 per bag. Write an equation for Ja that would help him calculate the total cost, t, of his chip purchase.​

Respuesta :

Otras preguntas

What are three examples of things that only apply to relative dating.
what is an various-sized particles ejected by a volcano?
The three domains of life include a. Prokaryota b. Eukaryota c. Bacteriota d. all of the above
how did mountains hinder westward travel
how do you convert 3 1/2 to fraction notation also 9 7/8
Angle kl bisects angle vkw. Classify angle vkw if measure of angle lkw is 25°
find all critical values of the function g(x)=5/(x²-x+6)
Suppose that you hear a clap of thunder 16.2 s (seconds) after seeing the associated lightning stroke. The speed of sound waves in air is 343 m/s and the speed
what were the ideals of the Renaissance and how did Italian artist and writers reflect these ideals
49.5 is what percent of 33?