PanickingATD
PanickingATD PanickingATD
  • 19-09-2022
  • Mathematics
contestada

You paid $21.35 for 20 # of beets. After peeling and
slicing, you have exactly 17 # of beet left. What is
the EP cost per pound for the prepped beets?

Respuesta :

Otras preguntas

what is the answer to y=-5x+13
What is a non example for thymine?
The toll on the Islands Bridge is $1.00 for car and driver and $.75 for each additional passenger. How many people were riding in a car for which the toll was $
Animals who can control the direction they move in all have a. a home in the ocean. b. development as a deuterostome. c. muscles. d. radial symmetry
why do you think we have only a rough estimate of how many Africans enslaved and brought to America
What is the average of four tenths and five thousandths?
The height (in meters) of a projectile shot vertically upward from a point 2m above ground level with an initial velocity of 24.5m/s is h=2+24.5t-4.9t^2 after t
Multiply. Simplify your answer and write it as a proper fraction or as a whole or mixed number.1/2 × 9 =
what is the purpose of using fraction strips and a 1 strip?
What is the missing dimension of a parallelogram if h=5 1/4feet and A=12feet